Hakkımızda

Picture of the author

Ülkemizde Konut Yapı Müteahhitliği tasarlayan, inşa eden, yapıp, üretip satmayı kendine meslek edinmiş, üyelerinin ekonomik, meslek, kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki dayanışmayı sağlamak, kamu kurum ve kuruluşlarında temsil etmek amacı ile 1967 yılında İSTANBUL İNŞAATÇILAR DERNEĞİ kurulmuştur.

Çağdaş bilgi ve son teknolojiyi kullanan uluslararası standart ve meslek ahlakını benimsemiş inşaat müteahhitliğini meslek edinmiş girişimcilerden kurulan derneğimiz kuruluşumuzdan bu yana ülkemizde en etkin sivil toplum kuruluşu olan derneğimiz belli zamanlarda kamusal alanda da hizmet vermiş S.S.K., BAĞ-KUR gibi kuruluşlara ara hizmet sunmuştur.

İNDER olarak, Öncelikli hedeflerimiz üyelerimiz mesleki, teknik ve idari alanlarda karşılaştığı ortak sorunları, kanun ve yönetmeliklerin yapım süreçlerinde ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişim halinde üyelerimizden aldığımız geri dönüşler ışığı altında etkin olmak ve sorunu kaynağında çözmektir.

İNDER olarak, müteaahhitlik kavramı ile ilgili mesleki anlamda müteahhitlik karne süreçleri ile üyelerimizin ve sektörün öncüsü olarak sürecin takipçisi olmaktır.

İNDER olarak, sektörümğzdeki diğer disiplinler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde çalışmaktayız.

İNDER olarak,sektörümüzle ilgili gündemi oluşturan konularla ilgili vatandaşlarımızı bilgilendirici açıklamaları yazılı ve görsel meday aracılığı ile paylaşmaktayız.

İNDER olarak, sektörün öncü sivil toplum kuruluşu olmaya kuruluşumuzdan bugüne devam etmekteyiz.

İNDER

İSTANBUL İNŞAATCILAR DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU - 2024

Misyonumuz

Geleceğin yaşam alanını inşaa etme misyonuyla güvenli fonksiyonel, çevre dostu ve yaşanılabilir konut üretiyoruz.